Клінкерна бруківка
від 1174 грн/м2
Виберіть клінкерну бруківку в нашому шоу-румі:
Залиште номер телефону для організації візиту
2 найпопулярніших бренда клінкерної бруківки в Україні
Більше 50 варіантів моделей та кольорів клінкерної бруківки
Великий шоу-рум просто неба
Каталог клінкерної бруківки
Ціни та опис усього асортименту клінкерної бруківки
Зверніть увагу на:
Можливість побачити вашу клінкерну бруківку вже зараз
Ми побудували найбільший шоу-рум для наших клієнтів, щоб вони могли побачити просто неба, при природному освітленні, більше сотні покрівельних та фасадних матеріалів, та, зокрема, клінкерну бруківку.
Максимально повний розрахунок
Наша компанія завжди робить детальний розрахунок клінкерної бруківки з метою уникнення непередбаченого збільшення витрат по замовленню. Враховуйте це при порівнянні з пропозиціями конкурентів.
Наявність кваліфікованих майстрів
Майстри з укладання клінкерної бруківки, яких може порекомендувати Terizo, завжди укомплектовані інструментом, контролюються інженером компанії - підрядника і мають знання і досвід, для монтажу плитки ручного формування.
Бюджет закупівлі клінкерної бруківки
Якщо ви цікавитесь клінкерною бруківкою для вашого будинку, пропонуємо зробити розрахунок кошторису в будь-якому з брендів, для кращого розуміння бюджету будівництва
Залиште свій номер телефону, для зв'язку з менеджером для розрахунку кошторису
Клінкерна бруківка - міцніше тільки камінь
Зовні - це повнотіла цегла прямокутної, квадратної або фасонної форми. Так як бруківка схожа на звичайну стінову цеглу дуже часто її називають тротуарною (дорожньою, мостовою) клінкерною цеглою. Технологія виробництва цього матеріалу досить проста. Сировиною для клінкеру виступає глина, яку формують та обпалюють при високих температурах. Температура випалу клінкеру – понад 1200 градусів. Першими тротуарну клінкерну цеглу стали випускати голландці у вісімнадцятому столітті. До речі, і назва клінкер пішла саме від них, що в перекладі російською означає «дзвінкий».
Цікавим є факт, що виробники уважно ставляться до сортування глиняних мас. Справа в тому, що бруківка, якщо необхідний однаковий колір усіх елементів, повинна виготовлятися з глини, яка отримана з одного кар'єру. Якщо ж необхідно отримати певний колір, тоді кілька сортів глини змішуються до потрібного кольору. Процес непростий, що потребує технологій та знань. Тож не кожен виробник за таке береться.
Формування проводиться за технологією екструзії. Глиняна маса під тиском пропускається через отвір потрібної форми. При цьому з глини видавлюється вода і повітря, тобто знижується пористість матеріалу, він стає щільнішим. На виході виходить «ковбаса» прямокутного перерізу, яку розрізають металевою струною за необхідними розмірами. Після чого напівготовий матеріал надходить на сушіння, яке виробляється за температури +150°. Процес триває два-три дні. І останній етап технології – випалення. Для цього використовується тунельна піч, в якій встановлено конвеєр. Бруківка рухається вздовж печі, де температура розподіляється по ділянках. Тобто спочатку вона в межах 50 °, далі підвищується до необхідної і в кінці знижується знову до 50 °. Процес триває дві доби. Як уже було сказано вище, колір тротуарної клінкерної бруківки досягається не за рахунок додавання пігментів, а за рахунок змішування різних сортів глини плюс зміни температурного і тимчасового режиму в процесі випалу цегли. Деякі виробники використовують для офарблення вугільний пил, а також додають у піч кисень.
Основними кольорами та відтінками бруківки є червоний, коричневий та жовтий. Але в деяких виробників можна зустріти матеріал синього та фіолетового кольору. Така кольорова гама може досягатися за рахунок додавання оксидів різних металів. Наприклад, оксид заліза зробить бруківку червоного кольору, оксид алюмінію жовтого.
Клінкерна бруківка має багато показників та характеристик. Але зазвичай її класифікують за двома критеріями: за призначенням і за розмірами та формою.
По призначенню. Для тротуарів. У цей тип входить бруківка завтовшки 42 мм. Для автомобільних доріг та стоянок. Тут два типорозміри: 45 мм під легкові автомобілі, 52-71 мм під багатотонні авто (від 5 тонн та вище). Газонна (щілинна) клінкерна цегла. У його тілі є отвори, якими проростає трава. Об'єм отворів не повинен перевищувати 45% від обсягу самої цегли. Акватранзит. З самої назви стає зрозумілим, що ця бруківка застосовується для відведення води з тротуарних площ. У її конструкції також є наскрізні отвори лише невеликого діаметру. Так звана тактильна бруківка. На її лицьовому боці є фактурні виступи. Її спеціально використовують на доріжках, де часто ходять сліпі або люди, які погано бачать.
За формою та розмірами. Найпопулярнішими видами тут є прямокутна та квадратна. Їхня товщина варіюється в межах 42-71 мм. У прямокутної бруківки співвідношення сторін 2:1. Мозаїчна бруківка – це комплект з декількох різних форм блоків, які між собою не з'єднуються, але в кінцевому підсумку на майданчику виходить своєрідний малюнок. Ригельний вигляд – це той самий прямокутник лише у співвідношенні сторін, як 3:1 чи 4:1. Половинчаста бруківка - це знову прямокутник тільки з фаскою посередині, як би розділяє блок на дві однакові частини. Фасонні вироби – це клінкерна бруківка овальної форми, багатокутної, ромбоподібної тощо.
Висока міцність бруківки, яка набагато вища за бетонні вироби практично вдвічі робить цей матеріал практично безальтернативним у багатьох проектах. А фарбування в масі виключає втрату кольору з часом. До речі, німецька тротуарна бруківка з клінкеру витримує навантаження до 2000 кг/см2. Водопоглинання менше ніж 3%. Цей показник вищий, ніж у граніту та базальту. Ну і як наслідок – високу морозостійкість, що означає підвищений термін експлуатації. Екологічність клінкерної бруківки на найвищому рівні, адже крім води та глини до неї більше нічого не додають.
Монтаж клінкерної бруківки
Для отримання консультації з монтажу залиште ваш номер телефону