Клінкерна бруківка

Клінкерна бруківка

від 1174 грн/м2

Виберіть клінкерну бруківку в нашому шоу-румі:

Введіть коректний телефон
відправляється

Залиште номер телефону для організації візиту

2 найпопулярніших бренда клінкерної бруківки в Україні

Більше 50 варіантів моделей та кольорів клінкерної бруківки

Великий шоу-рум просто неба

Ціни та опис усього асортименту клінкерної бруківки

Подивитись Каталог

Зверніть увагу на:

Можливість побачити вашу клінкерну бруківку вже зараз

Можливість побачити вашу клінкерну бруківку вже зараз

Ми побудували найбільший шоу-рум для наших клієнтів, щоб вони могли побачити просто неба, при природному освітленні, більше сотні покрівельних та фасадних матеріалів, та, зокрема, клінкерну бруківку.

Максимально повний розрахунок

Максимально повний розрахунок

Наша компанія завжди робить детальний розрахунок клінкерної бруківки з метою уникнення непередбаченого збільшення витрат по замовленню. Враховуйте це при порівнянні з пропозиціями конкурентів.

Наявність кваліфікованих майстрів

Наявність кваліфікованих майстрів

Майстри з укладання клінкерної бруківки, яких може порекомендувати Terizo, завжди укомплектовані інструментом, контролюються інженером компанії - підрядника і мають знання і досвід, для монтажу плитки ручного формування.

Бюджет закупівлі клінкерної бруківки

Якщо ви цікавитесь клінкерною бруківкою для вашого будинку, пропонуємо зробити розрахунок кошторису в будь-якому з брендів, для кращого розуміння бюджету будівництва

Введіть коректний телефон
відправляється

Залиште свій номер телефону, для зв'язку з менеджером для розрахунку кошторису

Ми є офіціийними представниками наступних брендів

Клінкерна бруківка - міцніше тільки камінь

Зовні - це повнотіла цегла прямокутної, квадратної або фасонної форми. Так як бруківка схожа на звичайну стінову цеглу дуже часто її називають тротуарною (дорожньою, мостовою) клінкерною цеглою. Технологія виробництва цього матеріалу досить проста. Сировиною для клінкеру виступає глина, яку формують та обпалюють при високих температурах. Температура випалу клінкеру – понад 1200 градусів. Першими тротуарну клінкерну цеглу стали випускати голландці у вісімнадцятому столітті. До речі, і назва клінкер пішла саме від них, що в перекладі російською означає «дзвінкий».
Цікавим є факт, що виробники уважно ставляться до сортування глиняних мас. Справа в тому, що бруківка, якщо необхідний однаковий колір усіх елементів, повинна виготовлятися з глини, яка отримана з одного кар'єру. Якщо ж необхідно отримати певний колір, тоді кілька сортів глини змішуються до потрібного кольору. Процес непростий, що потребує технологій та знань. Тож не кожен виробник за таке береться.
Формування проводиться за технологією екструзії. Глиняна маса під тиском пропускається через отвір потрібної форми. При цьому з глини видавлюється вода і повітря, тобто знижується пористість матеріалу, він стає щільнішим. На виході виходить «ковбаса» прямокутного перерізу, яку розрізають металевою струною за необхідними розмірами. Після чого напівготовий матеріал надходить на сушіння, яке виробляється за температури +150°. Процес триває два-три дні. І останній етап технології – випалення. Для цього використовується тунельна піч, в якій встановлено конвеєр. Бруківка рухається вздовж печі, де температура розподіляється по ділянках. Тобто спочатку вона в межах 50 °, далі підвищується до необхідної і в кінці знижується знову до 50 °. Процес триває дві доби. Як уже було сказано вище, колір тротуарної клінкерної бруківки досягається не за рахунок додавання пігментів, а за рахунок змішування різних сортів глини плюс зміни температурного і тимчасового режиму в процесі випалу цегли. Деякі виробники використовують для офарблення вугільний пил, а також додають у піч кисень.
Основними кольорами та відтінками бруківки є червоний, коричневий та жовтий. Але в деяких виробників можна зустріти матеріал синього та фіолетового кольору. Така кольорова гама може досягатися за рахунок додавання оксидів різних металів. Наприклад, оксид заліза зробить бруківку червоного кольору, оксид алюмінію жовтого.
Клінкерна бруківка має багато показників та характеристик. Але зазвичай її класифікують за двома критеріями: за призначенням і за розмірами та формою.
По призначенню. Для тротуарів. У цей тип входить бруківка завтовшки 42 мм. Для автомобільних доріг та стоянок. Тут два типорозміри: 45 мм під легкові автомобілі, 52-71 мм під багатотонні авто (від 5 тонн та вище). Газонна (щілинна) клінкерна цегла. У його тілі є отвори, якими проростає трава. Об'єм отворів не повинен перевищувати 45% від обсягу самої цегли. Акватранзит. З самої назви стає зрозумілим, що ця бруківка застосовується для відведення води з тротуарних площ. У її конструкції також є наскрізні отвори лише невеликого діаметру. Так звана тактильна бруківка. На її лицьовому боці є фактурні виступи. Її спеціально використовують на доріжках, де часто ходять сліпі або люди, які погано бачать.
За формою та розмірами. Найпопулярнішими видами тут є прямокутна та квадратна. Їхня товщина варіюється в межах 42-71 мм. У прямокутної бруківки співвідношення сторін 2:1. Мозаїчна бруківка – це комплект з декількох різних форм блоків, які між собою не з'єднуються, але в кінцевому підсумку на майданчику виходить своєрідний малюнок. Ригельний вигляд – це той самий прямокутник лише у співвідношенні сторін, як 3:1 чи 4:1. Половинчаста бруківка - це знову прямокутник тільки з фаскою посередині, як би розділяє блок на дві однакові частини. Фасонні вироби – це клінкерна бруківка овальної форми, багатокутної, ромбоподібної тощо.
Висока міцність бруківки, яка набагато вища за бетонні вироби практично вдвічі робить цей матеріал практично безальтернативним у багатьох проектах. А фарбування в масі виключає втрату кольору з часом. До речі, німецька тротуарна бруківка з клінкеру витримує навантаження до 2000 кг/см2. Водопоглинання менше ніж 3%. Цей показник вищий, ніж у граніту та базальту. Ну і як наслідок – високу морозостійкість, що означає підвищений термін експлуатації. Екологічність клінкерної бруківки на найвищому рівні, адже крім води та глини до неї більше нічого не додають.

про матеріал

На фото ви можете побачити приклади використання клінкерної бруківки

Переваги

Переваги

  • Висока міцність. Клінкерна тротуарна цегла витримує навантаження до 2000 кг/см2. Слід зазначити, що цією перевагою можуть похвалитися тільки імениті виробники клінкеру, в більшості випадків, міцність бруківки клінкерної зіставна з міцністю сертифікованою вібропресованою бетонною тротуарною плиткою тієї ж форми і аналогічного розміру;
  • Низьке водопоглинання. Водопоглинання клінкерної бруківки мінімум у 2 рази нижче за бетонну. Низький показник водопоглинання гарантує не тільки високу морозостійкість виробу, що безумовно позитивно вплине на термін служби виробу, але й стійкість клінкерного покриття до проникнення та вбирання масляних, кислотних та інших рідин, забезпечуючи збереження кольору та структури;
  • Екологічність. До складу вихідної сировини з якої виробляється клінкерна плита тротуарна входить тільки глина і вода. Можна з упевненістю говорити про те, що бруківка з клінкеру є найекологічнішим матеріалом для мощення, особливо в порівнянні з натуральною бруківкою з гірських порід, що має природну радіоактивність (рівень якої хоч і не настільки великий, щоб бути небезпечним для здоров'я людини);
  • Рівномірне розподілення кольору по всій глибині. На відміну від цементобетонної тротуарної плитки, в якій фарбується тільки верхній лицьовий шар, клінкерна плитка має однаковий і рівномірний колір по всій глибині виробу, що досягається за рахунок застосування різних сортів глини (або їх сумішей), а також зміни температури та технології випалу. не за рахунок внесення до суміші штучних барвників. Ця перевага сприяє не тільки збереженню кольору при стиранні, але і дозволяє укладати бруківку як тильною, так і лицьовою стороною (тобто плашмя) або на ребро.

Недоліки

  • Не мала вартість, що є головним стримуючим фактором, який обмежує поширення, популяризацію та повсюдність використання цього абсолютно практичного і прекрасного матеріалу;
  • Однорідність колірної гами, що знаходиться в діапазоні від жовтого до різної насиченості червоного кольору, рідше з темно-синім або фіолетовим напливом;
  • Мінімальний асортимент форм, що зводиться в більшості випадків до рядового прямокутного (включаючи ригель-формат) або квадратної мозаїчної бруківки. І хоча існує фасонна клінкерна плитка, різноманітність її форм обмежується лише 3-5 видами, які до того ж дуже рідко зустрічаються у продажу.
Недоліки

Cпоживчі характеристики

Термін служби від 50 до 100 років
Клінкерна бруківка

Монтаж клінкерної бруківки

Введіть коректний телефон
відправляється

Для отримання консультації з монтажу залиште ваш номер телефону