Будинок, що виробляє енергії більше, ніж споживає
Про проект
Ще декілька років тому більшість українців й гадки не мали, що таке ощадливе використання теплоносіїв. Взимку витрати на опалення будинків були невеликими за рахунок низьких цін на енергоносії. Та ті часи залишись в минулому. Постійне зростання витрат на опалення мотивують багатьох при будівництві шукати можливості та технології, які в майбутньому дадуть можливість раціонально сплачувати рахунки, або взагалі їх не сплачувати. І справа тут не в ухиленні від громадянських обов'язків. У першу чергу мова йде про будинки, які споживають енергії менше ніж виробляють. Так звані пасивні будинки - ще новітня в нас тема, але ті, хто наважився будувати за такими технологіями, точно не пошкодують.
Поточні витрати при будівництві такого будинку звісно більші ніж в традиційних. Проте, у подальшому, рахунки будут дивувати та радувати власників.
В чому ж секрет? В першу чергу в матеріалах. На цьому будинку були використані одні з найкращих за коефіцієнтами тепловтрат матеріали. Стіни з кермічних блоків, стіновий утеплювач - піноскло, покрівля - натуральний сланець, мансардні вікна - найтепліші, які доступні сьогодні, утеплювачі в покрівлі - плити з натурального волокна з дерева та піни. Тепловий насос в якості джерела тепла. Власники цього будинку дійсно вирішили максимально автономізуватися від міських мереж теплопостачання і в них це вийшло.
Наше завдання полягало в повному комплексі робіт з поставкою матеріалів. Проста з першого погляду покрівля містить в собі багато цікавих та нестандартних рішень. Цілий поверх, розташований в мансарді, надає всі можливості власникам насолоджуватися сонячним світлом через величезні мансардні вікна. Спочатку в проекті покрівля мала форму овалу, але пізніше від цього варіанту відмовились та зробили декілька ребер. Зовнійшній вигляд при цьому, на нашу думку, навіть виграв.